X Ray Cihazı Kiralama

X ray, organik ve organik olmayan maddeleri ayırt etme özelliğine sahip bir cihazdır. Meydana gelebilecek risk faktörlerini ortadan kaldırmayı sağlar. Avrupa standartlarında üretimi gerçekleştirilen cihazların üstün yazılım teknolojisi süreci hızlandırmaktadır. Hızlı gelişen teknoloji ve artan nüfus oranıyla birlikte, güvenlik öncelikli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Piyasada ortaya çıkan talepler doğrultusunda güvenlik sistemleri arz edilerek kullanıma sunulmuştur. Uzun yıllardır üretimi devam eden x ray cihazlarının kullanımı son yıllarda ülkemizde oldukça artmıştır. X ray cihazı kiralama hizmetine olan talep gün geçtikçe artmaktadır. İlk etaplarda yalnızca havalimanları ve polis merkezlerinde görmüş olduğumuz x ray, günümüzde birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Artan güvenlik gereksinimiyle birlikte özel mülklerde de kullanımı oldukça yaygındır.

X Ray Cihazı Yaygın Kullanım Alanları

 • Oteller,
 • Özel kesim iş yerleri,
 • Kamu kesimi iş yerleri,
 • Plazalar,
 • Havalimanları,
 • Özel konutlar,
 • Gümrük kontrol merkezleri,
 • Hastaneler gibi çoklu kullanım alanları mevcuttur.

Yukarıda yer alanlara ek olarak, el detektörü, kapı detektörü gibi yöntemlerle de güvenlik ihtiyacı giderilir. Yük tır ve kamyonları, gümrük kapılarından geçen araçlar sıklıkla x ray sayesinde kontrol edilmektedir.

X Ray Cihazı Kiralama Hizmeti Nasıl Çalışıyor?

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklardan birisi de şüphesiz ki güvenlik sistemidir. Hızlı doğup gelişen bu talep karşısında her geçen gün yeni mekanizmalar ortaya çıkmaktadır. Yeni yazılımlar ve cihaz özellikleri gün aşırı yapılmaktadır. Deskar Güvenlik olarak 2013 yılından beri x ray cihazı kiralama hizmeti sunmaktayız. 2000’in üzerinde yapılan kiralama hizmetinin sonrasında tüm bakım ve onarım aşamalarında işbirliği sağlamaktayız.

Kişilerin ihtiyaçları uzman kadromuzca belirlenerek, özel yazılım güncellemeleri yapılır. Çözüm ortaklığı felsefesiyle hareket ederek, kullanım hedefleri doğrultusunda süreci devam ettirmekteyiz. İnternet sitemizden teklif talep edebileceğiniz gibi, direkt olarak bize ulaşmanızda mümkündür. Uzman ekibimiz derhal sizinle iletişime geçerek arzularınız gözetilerek destek sunacaktır. Hızlı gelişen teknolojiyi yakından takip ederek oluşabilecek tüm ihtiyaçlar önceden belirliyoruz. Her türlü x ray cihazı kiralama işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

X Ray Cihazı Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bazı durumlarda satın almak yerine kiralama hizmeti daha avantajlı olabilmektedir. İhtiyacınız olan süre boyunca temin edebileceğiniz cihazlar bulunmaktadır. İlk yapılması gereken, sektörde kalitesiyle adını duyurmuş, müşteri odaklı tutum sergileyen bir firmayla anlaşmanızdır. Sonraki aşamalardaysa cihazı hangi alanda ve hangi amaçla kullanacağınız saptanmalıdır. Her alanda kullanılması gereken cihazlar farklılık gösterebilir. Bagaj boyutu ve hacmi, cihazın özellikleri gibi farklı detaylandırmalar bulunur. Gereksiniminizi en iyi şekilde giderecek mekanizma seçimi için çözüm ortaklığı yürütülmesi kaçınılmazdır. Deskar Güvenlik Teknolojileri ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun yazılımları sunmaktadır.

 • Cihazın büyüklüğü öncelikli belirlenmesi gerekenlerdendir. Polis merkezlerinde kullanılacak x ray cihazının büyüklüğü bir sırt çantası alabilecek kadar olmalıdır. Havalimanlarında tercih edilecek cihazlardaysa 150 cm genişliğe 150 cm yükseklik en uygun ölçülerdir. Arzular doğrultusunda bu oranlar daha da arttırılıp düşürebilmelidir.
 • Hata algılama yazılımları bulunmalıdır. Bu yazılımlar iki amaçlı kullanılır. Birincisi, operatörden kaynaklanan hataların tespiti içindir. İkincisiyse cihazda oluşabilecek hasarlar önceden algılanarak uyarı verir. Her iki durumda da oldukça kullanışlı olan bu özellik işleyişin sağlıklı akışını sağlar.
 • Görsel barındırma kapasitesi maksimum olmalıdır. Cihazın özelliklerine göre saklama kapasitesi değişiklik gösterir. Ortalama bir mekanizma 250.000 altında saklama alanına sahip olmamalıdır. Otomatik yazılım kodlamaları sayesinde manuel işleme gerek kalmaksızın depolama alanı güncellenir. Hafıza dolduğu takdirde en eski görselden başlanarak silme işlemi gerçekleşir.