Kapı Dedektörü Kiralama

Geçtiğimiz son 15 yılda hızlı bir atılım yapan güvenlik sektörü teknolojileri oldukça gelişmiştir. Her gün artan insan popülâsyonu karşısında, yaşanma ihtimali olan terör olayları bu önlemleri daha da gerekli kılmıştır. Hızlı değişen insan ihtiyaçlarına cevap verilmesi önemlidir. Güvenlik ihtiyacı, beşeri insan ihtiyaçlarından en önemlisidir. Kapı detektörü kiralama hizmetlerinden yararlanılarak güvenliği sağlamak mümkündür. Deskar Güvenlik tüm kiralama işlemlerini sizin için sunar.

Kapı detektörü kullanım alanlarından bazıları:

 • Havalimanları giriş ve çıkışlarında,
 • Hastane giriş ve çıkışlarında,
 • Bazı okulların giriş ve çıkışlarında,
 • Bazı özel mülklerde,
 • Kamu ve özel kurum, kuruluşlarda,
 • Polis teşkilatı merkezlerinde,
 • Gümrük kapı giriş – çıkış noktalarında sıklıkla kapı detektörü kullanılır.

Kapı detektörü, korunması gereken alanlara istenmeyen maddelerin sokulmasını önler. Kişilerin üstlerinde saklayarak sokmaya çalıştığı kesici, delici, patlayıcı maddelerin tespitini sağlar. Yüksek algılama sensörleri sayesinde, herhangi bir risk durumunda cihaz uyarı verir. Bu da, risk faktörlerini daha oluşmadan önlememizi sağlar.

Kapı Detektörü Nasıl Çalışır?

Bu cihazlar PI adı verilen bir teknolojiyi kullanarak çalışır. PI yazılımı, kısa manyetik frekanslara darbeler uygular. Her darbe oluşumunun ardından belirli bir manyetik çevre meydana gelir. Sonraki aşamadaysa alarm fonksiyonunu tetikleyen alıcı bobiniyle etkileşime girer. Bazı kapı detektörlerinin farklı özellikleri bulunabilir. Fakat tipik özelliklere sahip olanı, ortalama olarak saniyede 100 atım uygular. Üretici ve kişinin isteğine göre 25 ila 1000 arasında uygulama yapılabilir.

Kapı detektörü kullanımı oldukça pratiktir. Olası tehlikelerin saptanmasının ardından alarm verir. Kişilerin tehlikeli maddeyi saklamış olabileceği yerleri de işaretler. Bu da, güvenlik görevlisine büyük kolaylık sağlar. Çoklu algılama kapasitesine sahip olarak üretilirler. Birden fazla risk faktörü tespitinde bobinler kullanılır. 33 farklı bölgeye kadar algılama sistemi işler. Böylelikle istenmeyen tüm durumların tespit işlemi anında gerçekleştirilir.

Kapı Detektörü Özellikleri Nelerdir?

 • İstatistik toplama: O güne kadar karşılaşılan tüm olayları depolar. İstendiği zaman verileri analiz ve sentez ederek istatistik oluşturulur. Rapor oluşturulup, e posta gönderimi sağlanabilir.
 • Trafik Sayaçları: Bobin sayaçlarıyla eşleştirilmiş trafik sayaçları bulunur. Sayaçların tamamı, azaltma çift yönlü olarak üretilmiştir.
 • Yolcu akış ekranı: Bu ekran kullanılarak yoğunluğun oluşumu engellenir. Detektörlerin yoğunluğu göz önüne alınarak, diğerlerine aktarım sağlanabilir.
 • Uzaktan güvenlik sistemi: elde edilen bütün veriler bu sistemde depolanır. Yolcular hakkındaki tüm veriler burada bulunur. Ayrıca parametlerin izlenmesini de sağlar.
 • Ekran güvenliği: depolama sistemi herhangi bir sekteye uğradığında uyarı verilir. Düşüş gösteren güvenlik seviyesini sabitler. Operatörden ya da cihazdan kaynaklanan hataları bildirir. Bu özellik sayesinde cihazın tam kapasite çalışması sağlanır.

Kapı detektörleri hassaslık derecesi isteğe göre arttırılıp azaltılabilir. Organik ya da inorganik madde bileşenlerine sahip bütün materyalleri saptar. Yüksek hassaslık derecesinde, tek kullanımlık jilet, bıçak, demir paralar, fünyeler derhal belirlenir. Vücut organlarında saklanıp içeri sokulmaya çalışan eşyaların dahi bulunması mümkündür. Bu nedenle, yüksek hassasiyet seviyesi kullanımı en uygun olanıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Manyetik giriş: Manyetik eşyaların girişi cihazın arıza vermesine sebep olabilir. Giriş esnasında cep telefonu, bilgisayar gibi eşyalar bir kenara konulmalıdır.
 • Tek tip algılama yöntemi: Cihazın işleyişi için önemli bir özelliktir.
 • Metal türleri tespiti: Tüm bileşimlere sahip maddelerin algılanması mümkündür.
 • Geçiş hızı düzeyi: Kişilerin ne kadar sürede geçeceğini isteğe göre düzenlenebilir.

Kiralama esnasında, sektöründe öncü firmaları tercih etmelisiniz. Deskar Güvenlik alanında uzmanlaşmış, güçlü bir altyapıya sahiptir. Tüm kapı detektörü kiralama hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.